Firma ISS podpořila Valachia Cup 2015

Dne 16. května 2015 se konal 5. ročník mezinárodního turnaje v tradičním karate Valachia

Cup 2015. Celkem 247 závodníků z České republiky, Slovenska, Polska a Ukrajiny se sešlo ve sportovní hale na Lapači ve Vsetíně. Každoroční turnaj byl organizován Sportovním klubem policie Vsetín, Alcedem – střediskem volného času Vsetín (Alcedo) a prostřednictvím četných příspěvků různých sponzorů. Firma INDET SATETY SYSTEMS a.s. (ISS) dlouhodobě s  klubem karate spolupracuje a podpořila i tuhle akci.

Turnaj si za poměrně krátké období dokázal vytvořit dobrou reputaci a mezi účastníky se řadí mistři Evropy i světa. Soutěžící byli rozděleni do skupin podle věkových kategorií a nejmladší z nich měli pouhých pět let. Závodníky přišlo podpořit až 800 rodičů, známých a lidí ze široké veřejnosti. Domácímu klubu se i přes velkou konkurenci povedlo získat celkem 24 medailí.
Soutěž byla zahájena představením rozhodců, jednotlivých týmů a taky krátkými proslovy těch, kteří se na akci podíleli. Za ISS pronesl úvodní řeč pan Hiroyuki Taniguchi (Senior manažer pro rozvoj systémů), který soutěžícím popřál hodně štěstí a později jim předal ocenění.

Odměněni nebyli jenom výherci. Každý z účastníků byl obdarován věcnými cenami v podobě hrníčku a perníkové medaile s motivem 5. ročníku Valachia Cupu. Tři nejúspěšnější týmy získaly krásný dort a ti nejlepší jednotlivci si sebou odnesli nejen radost z výhry, ale i diplom, kovovou medaili a ručně vyrobenou keramickou placku s logem soutěže.

Firma ISS se snaží o podporu japonské kultury a umění. Karate je tradičním asijským bojovým uměním. Soutěžící se učí pokyny a pojmy v japonském jazyce a proto mají k této kultuře velmi blízko, což vedlo zaměstnance firmy k myšlence, složit všem účastníkům soutěže symbolickou pozornost – papírového jeřába (origami), který symbolizuje štěstí, mír a dlouhý život. Dobrý pocit završila skutečnost, že pět desítek stejných hrníčků jako obdrželi soutěžící, bylo předáno Vsetínské organizaci Naděje – Dennímu stacionáři Sychrov, jehož klienti připravili pro soutěž krásné keramické placky.